Proiectul anului la Gala Comunității Bihorene din 2017

Clubul Rotary Oradea 1113 a predat Inspectoratului Școlar Județean 166 de table magnetice destinate claselor de copii cu nevoi speciale din Bihor. Banii necesari achiziționării acestor table au fost strânși în cadrul primei ediții a evenimentului „Rotary Golf Charity Cup”. Acest demers a câștigat premiul PROIECTUL ANULUI la Gala Comunității Bihorene din 2017.

În această serie de videoclipuri stăm de vorbă cu Luminița Popa, vicepreședinte și co-fondator al Fundației Comunitare Oradea, organizatorul Galei și cu Călin Păcurar, membru Rotary 1113 și organizator al Golf Charity Cup. Mulțumim încă o dată tuturor sponsorilor care au făcut posibilă achiziționarea celor 166 de table magnetice pentru cei 1,335 de elevi cu nevoi speciale din județul Bihor, partenerului nostru – Inspectoratul Școlar Județean Bihor, și dorim să reconfirmăm angajamentul Clubului nostru față de proiectele educaționale!

Parteneri

PROIECTUL ANULUI: Rotary Golf Charity Cup – 166 de table magnetice pentru clasele speciale

PROIECTUL ANULUI: ROTARY GOLF CHARITY CUP – 166 de table magnetice pentru clasele speciale
Gala Comunității Bihorene – PROIECTUL ANULUI 2017: ROTARY GOLF CHARITY CUP