Suntem voluntari in antreprenoriat social

Rotary Bread

Voluntariatul si antreprenoriatul social reprezinta esenta care uneste clubul nostru.
Consideram voluntariatul o etapa fireasca de maturitate umana, un act de a da fara sa astepti nimic inapoi in afara bucuriei de a vedea ca binele facut genereaza alt bine.

Luate impreuna - voluntariatul si antreprenoriatul social - reprezinta combustibilul si motorul actiunilor noastre. Mai mult, ele reprezinta elementele care confirma faptic valorile care ne unesc.

Cautam oameni care au intelegerea, energia si resursele pentru a sustine comunitatea acolo unde mecanismele existente nu reusesc.

Cautam oameni care inteleg voluntariatul ca un act benevol de asumare a unui rol "platit" in emotii pozitive si in binele public creat.

Te invitam sa ne sustii actiunile in calitate de voluntar.

Trimite-ne datele tale de contact pentru a fi la curent cu actiunile noastre si a avea ocazia de a participa atunci cand doresti:

Click pentru a ne contacta