Golf pentru educatie

Rotary Club Oradea 1113 a organizat un eveniment caritabil pentru a achiziționa 166 de table magnetice pentru copiii cu nevoi speciale din județul Bihor.

Sâmbătă, 18 martie 2017, a avut loc la Kings Land Country Club Ineu prima ediție a competiției sportive Rotary Golf Charity Cup, parte din circuitul Carpathian Golf Tour 2017.

Câștigătorii competiției au fost:

Categoria Doamne:
locul I- Laura Stoia, locul II - Alexandra Florea, locul - III Daciana Morariu

Categoria Domni 0,1 - 18 HCP:
locul I - Ioan Scridon, locul II - Radu Matei, locul - III Adrian Satmarel

Categoria Domni 18.1 - 36:
locul I - Trif Alin, locul II Florin Ciosan, locul - III Octavian Dena

Categoria Seniori:
locul I - Gyuri Pascu, locul II - Viorel Coman, locul - III Liviu Matei

Nearest to the pin : Florin Ciosan (cel mai aproape de cupă dintr-o singură lovitură)
Longest Drive : Radu Matei (cea mai lungă lovitură)
Premiile au fost înmânate de către reprezentantul sponsorului principal al evenimentului, SC Euriteh SRL, dl. director general Emilian Gherdan, Guvernatorul Rotary România și Republica Moldova, dl. Mircea Solovastru, secretarul districtual dl. Marius Ionașcu, președintele Rotary Club Oradea 1113, dl. Békési Csaba și coordonatorul proiectului, dl. Călin Păcurar.

Spectacolul sportiv a fost urmărit de peste 200 de vizitatori care au fost primiți cu mâncăruri tradiționale gătite la fața locului personal de către organizatori, degustare de vin, candy și cocktail bar, lecții gratuite de golf și jocuri pentru copii, test drive cu noul BMW seria 5.

Dorim să mulțumim tuturor celor care au sprijinit cauza noastră și care au făcut posibilă organizarea acestei competiții sportive și strângerea sumelor necesare pentru achiziționarea a 166 de table magnetice pentru cei 1.335 de elevi cu nevoi speciale din județul Bihor. Mulțumim de asemenea partenerului nostru, Inspectoratul Școlar Județean Bihor, precum și tuturor sponsorilor și participanților la eveniment! Având în vedere succesul acestei prime ediții pilot, putem confima în acest moment că, această competiție cu scop caritabil va deveni un proiect anual al clubului nostru.

Parteneri: Euriteh I VPK Packaging Salonta I MyDeck I Decitex Ro I BMW Grup West Premium - Oradea I Croaziere.ro I Millésime I AutoPerform Chiptuning I Corporactive Consulting I Gonflabilele Lui Alex I ReWine Bar I Mobiversal I Gelateria Mozart Oradea I PrettycarMobil I KingsLand Country Club I GolfLab Academy I GolfRoom I Prietenii Veseliei I VBF INGINERIE I Spitalul Pelican I Inspectoratul Școlar Județean Bihor I Chef Tiberius - Culinary Marketing I DronaOradea I ROTARY ROMANIA 2241 District I ROTARY ORADEA I ROTARACT ORADEA I Bihor Online - Bihon RO I Digi24 Oradea I Golf în România I