1 Iunie impreună cu Rotary Club Oradea 1113

Împreună cu Skin Novels am pregătit pe 1 iunie două momente speciale pe placul celor mici. Actorii trupei orădene „Comoara cu povești” au interpretat piesa de teatru „Visul magic”, iar copiii au fost implicați activ prin cântece și dans.

După finalizarea spectacolului, cei mici s-au delectat cu atelierul de săpunuri unde au avut parte de o demonstrație de fabricare a săpunului natural. Artizanul i-a învățat care sunt ingredientele de bază, cum se prepară, cum se taie și cum se ștanțează o bucată de săpun.

Au fost si alte surprize pentru cei mici: copiii care au participat la o vânătoare de comori – un joc prin care au descoperit diferite obiecte și mesaje ascunse în Cetatea Oradea, urmând un traseu prestabilit.

Spectacolul de teatru, atelierul de săpun și Treasure Hunt-ul au avut loc în curtea interioară a Palatului Princiar din Cetatea Oradea.

logo Rotary

Întâlnirile săptămânale au loc în zilele de Luni între 1900 - 2000